BlueHost Black Friday Deals (2018)

Член напишан од:
  • Новости на сајтот и вести
  • Ажурирано: ноември 23, 2018

BlueHost Black Friday Deals

Активирање врски (Кликни):

60% OFF - $ 2.65 / mo за основен план

Датум на промоција

Ноември 27th, 2018

Мојот преземе BlueHost Црн петок понуда

Најдобриот договор со Black Friday, кој BlueHost има да понуди оваа година, е попуст за нивните хостинг планови, што го става на $ 2.65 / mo. За жал, за услугите за хостинг што ги нудат, чувствувам дека нивните договори со Black Friday не се толку атрактивни како другите хостинг провајдери.

Јас би препорачал да ги проверуваш договорите од InterServer (50% животен попуст, $ 2.50 / mo), Хостинг на A2 (67% OFF, $ 1.98 / mo), HostPapa ($ 1 / mo за 36-месечен план), и SiteGround (75% OFF на сите заеднички годишни хостинг планови).

важна забелешка

BlueHost Црниот петок договор ќе важи само од Црниот петок (ноември 23th) до Давање вторник (ноември 27th). BlueHost Basic Account овозможува само еден домен по профил. Месечните цени се враќаат на $ 7.95 / mo по првиот мандат.


Да се ​​запознаеме: BlueHost

Уште од нивното стекнување од страна на Меѓународната група за издржливост (ЕИГ), BlueHost има преработено и редизајн на својата веб-страница за да вклучи голем број на нови хостинг услуги како VPS и посветен хостинг планови. Тие се исто така една од хостинг компаниите кои се препорачани од WordPress.org.

Нашиот преглед на BlueHost во основа се сведува на тоа да биде разумен избор за блогерите и малите бизниси кои сакаат хостинг решение за хостинг. Додека тие нудат тони карактеристики (NGINX архитектура, складирање на SSD, кеш на серверот за корисници итн.), Ќе имате дополнителна исплата за да имате пристап до него.

BlueHost е основана од Мет Хатон и Дени Ешворт во 2003. Тие подоцна беа продадени на ЕИГ во 2011 и моментално се со седиште во Бурлингтон, Масачусетс, САД

За да побарате договор, предадете се на https://www.bluehost.com/

Повеќе Црн петок и Cyber ​​понеделник се занимава

Сакате да добиете повеќе црковни договори? Проверете го нашиот огромен Црн петок се занимава страница која ги набројува големите зделки и промоции од еден тон хостинг провајдери!


ФТЦ Обелоденување: WHSR добива надоместоци за упатување од хостинг компании наведени на оваа веб-страница. Нашите мислења се базираат на вистинско искуство и фактички податоци за хостинг. Ве молиме прочитајте ја нашата политика за правна заштита за да разбереме како го оценуваме веб-домаќин.

За Џери Лоу

Основач на WebHostingSecretRevealed.net (WHSR) - преглед на хостинг доверлив и користен од корисниците на 100,000. Повеќе од 15 години искуство во веб хостинг, Филијалата маркетинг и SEO. Соработник на ProBlogger.net, Business.com, SocialMediaToday.com и многу повеќе.