Статии од Азерин Азми

Кој е најпопуларниот веб-страница Хостинг сервис?

 • Хостинг водичи
 • Ажурирано февруари 10, 2020
 • Од Azreen Azmi
Знаеме дека постојат стотици хостинг услуги на располагање за нас. Од сите нив, некои се попопуларни од другите и имаат натрупани доста следново. Но, кој од нив е најпопуларниот? W ...

Имиња на блог Име: Совети за избор на совршено име за вашиот блог

 • Совети за блогирање
 • Ажурирано февруари 04, 2020
 • Од Azreen Azmi
Која е најголемата пречка со која се соочува секој младиот блогер? Обидувајќи се да изберете име за нивниот блог. Именувањето блог може да биде доста тешко, особено ако сте нови за целата блогирањето и брендирањето. ...

Најдобри практики за блогирање за непрофитни Блогови

 • Совети за блогирање
 • Ажурирано декември 05, 2019
 • Од Azreen Azmi
Блогот е повеќе од само начин да објавувате статистика и соопштенија за вашата компанија. Всушност, правилно се користи, блогирањето за непрофитна организација може да биде неопходна алатка за понатамошно зајакнување на брендот на вашите ...

CloudFlare нуди регистрација на доменот со нула ознака

 • Хостинг водичи
 • Ажурирано Јан 17, 2019
 • Од Azreen Azmi
Cloudflare се обидува да направи потег во пазарот на регистратори на доменот, бидејќи тие ја објавија својата новопроизведена услуга за регистрација на домен со Cloudflare регистраторот. Веб перформансите и безбедноста ...

Како да се изгради веб-сајт Како BuzzFeed со WordPress

 • WordPress
 • Ажурирано декември 19, 2019
 • Од Azreen Azmi
Стој ме ако ова ти се случило порано. Видовте навистина интересна статија во Buzzfeed и одлучете да проверите. Кога ќе завршиш да ја прочиташ таа статија, одлучи да земеш и квиз таму. Б ...

Преземање креативност над платното со Кава

 • интервјуа
 • Ажурирано Ноември 13, 2018
 • Од Azreen Azmi
Дизајнирањето е вештина која не е во вештина. Некои може да се родат со око за дизајн, додека други, не толку многу. Canva, од друга страна, верува дека секој може и треба да биде во можност да desi ...

Зошто нивните корисници беа клучни за успехот на MotoCMS

 • интервјуа
 • Ажурирано Ноември 13, 2018
 • Од Azreen Azmi
MotoCMS, познат како брз веб-сајт градител, е околу во веб-сајт градител игра веќе долго време. Нивното патување кон нивниот тековен успех беше еден поплочен со јасна цел да се биде ...

Погледнете во Pixpa: Местото каде што доаѓаат идеите

 • интервјуа
 • Ажурирано декември 03, 2018
 • Од Azreen Azmi
Доаѓањето на градителите на веб-сајтови значеше дека креативците како блогери, фотографи и дизајнери сега имаат поголемо платно и платформа за да ја покажат својата работа, дури и ако немаат технички експерт ...

Како се создаде Сајтот како градител на веб-страници за рекламни пораки

 • интервјуа
 • Ажурирано септември 11, 2018
 • Од Azreen Azmi
Интернетот отсекогаш бил моќна платформа за креаторите да ја покажат својата работа и со доаѓањето на градителите на веб-сајтови, станува сè полесно за креаторите да воспостават интернет пре ...

Поглед на облак: Паас за мали бизниси

 • интервјуа
 • Ажуриран јуни 10, 2019
 • Од Azreen Azmi
Белешка: Оваа страница што ја читате сега е хостирана на Дигитален Океан преку Облак. Ве молиме, прочитајте го прегледот на Jerryери Облаци за да дознаете повеќе за компанијата. Облак може да не е името на домаќинството што луѓето…

25 Прекрасни веб-безбедно фонтови за вашиот веб-сајт

 • Онлајн Бизнис
 • Ажурирано февруари 27, 2020
 • Од Azreen Azmi
Без разлика дали сте сопственик на продавница за електронска трговија или блогер со млади луѓе, едно нешто што заедничко ги имаат сите веб-страници е употребата на текст за содржина. Поставете мисла на вашиот прикажан текст (или типографски…

Разбирање на градежните блокови на успехот на Exabytes "во Сингапур

 • интервјуа
 • Ажурирано Ноември 02, 2018
 • Од Azreen Azmi
Exabytes се етаблира како клучен играч во хостинг индустријата во Малезија и Сингапур, но нивниот успех не дојде лесно. Особено со Сингапур како конкурентен пазар за ...

Лесен и нерѓосувачки водич за додавање на Google на сајтот во WordPress

 • WordPress
 • Ажурирано Ноември 03, 2018
 • Од Azreen Azmi
Гугл мапи. Без разлика дали сте огромна организација или сопственик на претприемачки бизнис, или дури и мал градски кафуле, покажувајќи го вашето место за бизнис на Google Maps е задолжително! Но, ако сте су ...

Како Exabytes стана Веб Хостинг Powerhouse во Југоисточна Азија

 • интервјуа
 • Ажурирано декември 19, 2019
 • Од Azreen Azmi
Се врати во 2001 кога Чан Ки Сиак, извршен директор и основач на Exabytes (www.exabytes.com) ја имаа визијата да станат најдобра веб-страница и e-commerce хостинг решенија за регионот на Југоисточна Азија. Од т ...

Умни Твитер биоси кои ќе ве натера да одите Oooh и Aahh

 • Социјалните медиуми маркетинг
 • Ажурирано Јан 12, 2018
 • Од Azreen Azmi
Твитер е веројатно една од најмоќните социјални медиуми платформи денес, но исто така се случува да биде најтешко да се користи. Обидувајќи се да излезе со длабока порака која е влијателна кај карактери на 280 (т ...

25 Tech Tycoons (и нивното нето вредност) треба да ги знаете

 • Онлајн Бизнис
 • Ажуриран мај 07, 2019
 • Од Azreen Azmi
За да преживееме во екстремно конкурентната технолошка индустрија, тоа е остварување само по себе, но овие технолошки тајкуни не само што го преживеаја, тие напредуваат во неа. Со комбинирана нето вредност од над $ 1 трилиони, ...