За Веб Хостинг Тајната Откриени (WHSR)

Последно ажурирање на 10 ноември 2020 година

Нашата мисија

Снимки на почетната страница на WHSR - 2014, 2017, 2018 година.

Да се ​​едуцираат и да ги водат корисниците при изборот на вистинскиот веб-домаќин, изградбата на функционална веб-страница и растечкото присуство и бизнисот на интернет

Како започна WHSR?

Основан во мај 2008, оригиналната веб-страница WebHostingSecretRevealed.com за прв пат беше стартувана во чист блог формат од страна на solo веб продажби Џери Лоу, за да го сподели своето лично искуство со некои хостинг компании.

Usedери порано беше лошо информиран веб-администратор. Тој потроши стотици долари на повеќе непријатни веб-домаќини; и мина уште повеќе ноќи непроспиени за да ја поништи својата грешка. Тој разбира колку е уништувачки умот кога сте заглавени со лош веб-домаќин и посакува да не мора да одите низ истата работа - оттука и оваа страница е родена.

WHSR Денес

WHSR прерасна во нешто многу поголемо отколку што очекуваше Jerери во 2008 година. Операцијата со еден човек прерасна во мал тим на развивачи и писатели од шест различни земји. Веб-страницата сега опфаќа повеќе од 100 марки на хостинг - во форма на прегледи и интервјуа; и стана еден од најпопуларните извори на информации за хостинг купувачи.

Веб-страницата на WHSR, сега престојува на WebHostingSecreRevealed.net, се состои од три различни секции:

Најдете домаќин

Фокусира на послужување на купувачите кои бараат доверливи хостинг осврти и најдобар веб хостинг.

алатки

Нуди бесплатни и лесни за употреба алатки за собирање информации веб-страница за технологија и хостинг рекорд за време.

водич

Обезбедува корисен водич во различни аспекти, вклучувајќи веб хостинг, веб-безбедност, веб развој, VPN, и Блогирањето.

Како што се гледа во

Нашето истражување и статии се прикажани во над 300 публикации, вклучувајќи:

кредити

WHSR користи апликации и алатки на трети лица за спроведување на веб хостинг тестови. Голема благодарност и извинување до овие алатки: Uptime Robot, Тест на веб-страница, Увид на брзината на страницата на Google, и Bitcatcha.

Поддршка на заедницата

ВебРевеон Сдн Бхд, компанијата која стои зад WHSR, е силен верник во филозофијата на отворен извор и горд спонзор на Apache Software Foundation, Ајде да шифрираме, WordCamp Куала Лумпур.

Исто така - проверете ги нашите сестрински страници Оценка на домаќинот.


Тим WHSR

Со WHSR управува тим од веб-развивачи и писатели. Основачот Jerryери Лоу е со седиште во Ипон, Малезија. Остатокот од тимот работи оддалечен од секаде во светот.

Нашиот тим е мал, но ние сме исклучително фокусирани во создавање на најдобра содржина и алатки за нашите корисници. Една од клучните основи во срцето на сè што правиме е транспарентност бидејќи веруваме дека ова на крајот им помага на нашите читатели вистински да ги донесат можностите за најдобро купување.

Контакт

Постојат многу начини да се стигнете преку интернет.

Запознајте & Поврзете се

Клучни членови на тимот кои го направија WHSR можно.

Џери Лоу 

Основач / Малезија.  . 


Тимоти Шим

Writer / Малезија.


Azreen Azmi

Writer.  .

Џејсон Чоу

Мапа на менаџер / Малезија.  .


Лори Соорд 

Уредник / САД.


Луана Спинетти 

Писател / Италија.

Владимир Лукьянов

Програмер / Русија.


Ерик Емануели 

Социјални медиуми / Италија.  . 


Кристофер Јан Б. 

Writer / Philippines.

Придружи ни се - достапни на оддалечени и локални работни места.

Активности во вистински живот

Посета на ексабајти HQ, 2018.
Посета на ексабајти HQ, 2018.
Партнерски самит Азија Пацифик, 2018
Партнерски самит Азија Пацифик, 2018

WordCamp Куала Лумпур (како спонзори), 2017
WordCamp Куала Лумпур (како спонзори), 2017
Говорејќи на WordPress Meetup Куала Лумпур, 2019
Говорејќи на WordPress Meetup Куала Лумпур, 2019

Посета на Вселенскиот центар, 2016 година
Interserver HQ посета, 2016.
Говорејќи на WordPress Meetup Куала Лумпур, 2019
Говорејќи на WordPress Meetup Куала Лумпур, 2019