Веб хостинг тајна Откриени

Откријте информации за инфраструктурата и веб-технологијата на која било веб-страница.

Оваа страница е заштитена со reCAPTCHA и Google Политика на приватност и Услови за Користење се применуваат.

Веб-страници со WHSR

 


Веб хостинг водич - Дознајте што ви треба во совршен хостинг договор.

Дали сте домаќини со вистинскиот провајдер?

Различни веб-страници имаат различни потреби ..

Одговорете на 7 едноставни прашања и изберете го вистинското решение за веб-хостинг за вашите веб-страници.

Добијте персонализирана препорака за веб-домаќин.

 

 


Најдете најдобро хостинг за вашата веб-страница

Не можам да одлучам со кој веб-домаќин ќе одам?

Ние се регистрирате со и тестираат веб хостинг услуги, така што ќе може да се намали на потера и да го избере најдобриот решенија - Видете ја целата листа на нашите критики овде.

Користете ја нашата алатка за споредба за споредување преку широк список на хостинг компании. Можете да ги споредите до компаниите што хостираат 3 одеднаш и ги набројува сите детали што ви се потребни, како што се нашиот рејтинг, цените, основните карактеристики, а исто така и брз добрите и лошите страни.

Погледнете ги нашите 10 најдобри избор на веб-хостинг

Споредете Веб хостинг компании - Најдете хостинг провајдер кој одговара на вашата потреба.

 


Студија на пазарот: Колку да се плати за веб-домаќин?

хостинг цени врз основа на нашата пазарна студија (2020)

Хостинг цени драстично се сменија во текот на последните 10 до 15 години.

Во почетокот на 2000, пакетот $ 8.95 / mo со основни карактеристики се сметаше за евтин. Тогаш цената падна на $ 7.95 / mo, потоа $ 6.95 / mo, $ 5.95 / mo, и пониска.

Ги проучувавме неодамнешните трендови на пазарот и откривме дека во просек ...

 • Заедничкиот план на ниво на влез чини 3.40 УСД / месечно при регистрација и 4.94 УСД / месечно за време на обновување,
 • Планот за влез на ниво на влез чини 17.20 УСД / месечно при регистрација и 20 УСД / месечно за време на обновување и
 • Највисоките заеднички и VPS хостинг планови не можат да чинат повеќе од $ 25 / mo и $ 170.

Во случај да се прашувате колку треба да платите за веб-хостинг ...

Прочитајте ја нашата студија во веб-страница Хостинг цена

 

 

Попусти и зделки за веб-хостинг

 

Познати хост на црниот петок (2020)

 • Ажурирања на страници и новости
 • Од Џејсон Чоу
KnownHost оваа година работи на нивниот договор со црниот петок со изненадувачки напад во последен момент. Вие добивате не само дополнителен попуст, туку и периодичен попуст за цените на обновување за цел живот. Да се ​​направи…

GreenGeeks Black Friday Deals (2020)

 • Ажурирања на страници и новости
 • Од Џери Лоу
GreenGeeks 2020 Промо на црниот петок Оваа година GreenGeeks ги намалува малку цените на нивните планови. Сè додека сте подготвени да се регистрирате за 36-месечен договор, добивате намалување на цените на два од

Hostinger Black Friday Deals (2020)

 • Ажурирања на страници и новости
 • Од Џери Лоу
Договори „Црн петок“ на „Хостингер 2020“ Овој хостингер на „Црниот петок“ им дава многу бесплатни бесплатни услуги за нови клиенти. Настрана бесплатно име на домен, добивате многу повеќе - вклучително и до 90% попуст од доменот

Зиро зделки за црниот петок (2020)

 • Забава
 • Од Џери Лоу
Промо на црниот петок Zyro 2020 Zyro нуди широк пад на цените од 85% во целина. Но, ЧЕКАЈТЕ - ако го користите нашиот промо код покрај тоа (WHSR10), ќе добиете дополнителни 10% попуст дури и за…

Новости за хостирање на движење во црн петок (2020)

 • Ажурирања на страници и новости
 • Од Џери Лоу
Промо на црниот петок InMotion Hosting 2020 Зделките што InMotion Hosting ги нуди оваа година опфаќаат заеднички хостинг, VPS и наменски сервери. Првите две доаѓаат со намалени цени и управуван VPS

HostPapa Црн петок се занимава (2020)

 • Ажурирања на страници и новости
 • Од Џери Лоу
Промо на црниот петок на HostPapa 2020, 75% попуст е многу пари со оглед на тоа колку регистрации очекуваме да видиме за зделките на HostPapa овој црн петок. Сепак, освен попусти за пријавување, можете да

 

 

Повеќе за веб-страница Хостинг

 

Кои се различните видови на веб хостирање?

 • Хостинг водичи
 • Од Џери Лоу
Веб-хостинг денес е во пакет и се продава на многу начини. И покрај релативно директното потекло, потребите на потрошувачите еволуираа. Поради тоа, провајдерите на веб хостинг исто така ги прилагодија плановите да се сретнат

Како да се движите вашиот веб-сајт на друг веб-домаќин (и знаејќи кога да се префрлиш)

 • Хостинг водичи
 • Од Џери Лоу
Во идеален свет, никогаш не би требало да се грижиме за префрлување веб-домаќини - нашата страница ќе остане среќно сместена во објектот на тековниот провајдер на хостинг со големи времиња на оптоварување, пристапни трошоци

Најдобрите бесплатни веб-хостинг страници (2020)

 • Хостинг водичи
 • Од Тимоти Шим
* Новости: Ажурирани ценовникот и табелата за споредба. Сите ние сакаме бесплатни бесплатни информации и не треба да изненадува што дури и во веб хостинг има тони бесплатни содржини, ако знаете каде да барате. Не…

Најдобри веб хостинг за мал бизнис (2020)

 • Хостинг водичи
 • Од Џери Лоу
TL; DR - Одличен веб-домаќин за вашата веб-страница треба да има стабилна изведба на време / брзина, разумна цена и карактеристики (вграден POS, домаќин на е-пошта, итн.) Што го олеснуваат или му помагаат на вашиот бизнис да gr

Најдобри регистратори за пребарување и купување на име на домен

 • Хостинг водичи
 • Од Џери Лоу
Комплексноста вклучена во изборот на име на домен е двојна. Прво, мора да помислите на соодветно име. Повеќето луѓе започнуваат веб-страници со одредена цел или тема. Ако се надевате на име на домен

Колку е ранлив вашиот давател на веб хостинг?

 • Хостинг водичи
 • Од Џери Лоу
Обидите за хакирање на веб-страниците се далеку почести отколку што може да мислите. Додека многумина од нас не ги гледаат, тивките напади се секогаш во тек насекаде низ мрежата. Добар дел од нападите се насочени

10 извонредни алтернативи на облаците

 • Хостинг водичи
 • Од Џејсон Чоу
Cloudways е давател на платформа-како-услуга (PaaS). Делува како канал помеѓу корисниците и различните даватели на облаци како Дигитален Океан, Линода и Вултер. Нудејќи целосно управувани сметки, тоа е дек…

Дали е домаќин на вистинско облак како дигитален океан поевтино? Длабоко нуркање во цените на облаците

 • Хостинг водичи
 • Од Џери Лоу
Облак компјутери има само навистина повеќе комерцијализирани во текот на изминатите десет години. Технички, сепак, концептот постои веќе подолго. Терминот „Облак“ главно е во полза…

10 поевтини алтернативи на хостинг-страниците на SiteGround

 • Хостинг водичи
 • Од Џејсон Чоу
SiteGround има застрашувачка репутација во веб-хостинг, но неодамнешните зголемувања на цените предизвикаа некои да се погледне кон поевтини алтернативи. Со плановите што сега започнуваат близу до двојно по цена, корисниците може да…

Водич за блогирање WHSR

Градење на успешен блог

Како да го креирате вашиот прв блог со помош на WordPress? Како да заработите повеќе пари блогирање? Како активно да се зголеми сообраќајот на блогот? Кои се вистинските алатки за блогирање за употреба?

Дознајте сè - од основи до напредни татики за маркетинг на блогови од проблогери кои „биле таму и го сториле тоа“.

Како да започнете блог во 2020 година

 

 

Совети за блогирање WHSR

 

10 совети за убијци до ефективно пишување на авторски права

 • Копирај пишување
 • Од Тимоти Шим
Добра копија преобразува. Ова е основната мантра што сите текстописци треба да ја одржуваат во текот на животот. Додека седам овде сега можам да ги слушнам стенкањата на „духхх“ како доаѓаат од илјада аспирантни текстописци околу

Како да заработите пари во здружениот маркетинг бизнис

 • Совети за блогирање
 • Од Џери Лоу
Партнерскиот маркетинг може да биде неверојатна деловна активност. Тоа е главен дел од екосистемот на дигитален маркетинг. Само во Соединетите држави, здружениот пазар се очекува да достигне вредност од 8 долари

21 Совети за продуктивност за туристички блогери: Како да направите повеќе додека патувате низ светот

 • Совети за блогирање
 • Од Џери Лоу
Многумина сонуваат да започнат блог и да заработат пристојно пари додека патуваат низ целиот свет. Не може да се одрече: Забавна работа е да се направи. Без разлика дали пешачите низ Торес дел Паин во Патагонија или не

Како да започнете мама-блог користејќи WordPress (и прераснете во просперитетен бизнис)

 • Совети за блогирање
 • Од страна на Gina Badalaty
Ако сакате да започнете блог за мама, дојдовте на вистинското место! Јас сум inaина Бадалати од прифаќањето на Imperfect и сум мајка блогер од 2002 година. Додека мојот блог помина низ многу фази, сега сум…

Како да го добиете блогот 8,000 Блог: Студија на случај

 • Совети за блогирање
 • Од Рајан Бидулф
Неодамна го добив мојот 8,000th коментар за Блогирање од рајот. Откако ја погодив оваа пресвртница, сакам да споделам студија на случај со детали како да ги добиете коментарите на 8,000 на вашиот блог. Зошто сакате запис ...

Анкета: Дали блогерите вработуваат хонорарни преведувачи?

 • Совети за блогирање
 • Од Џејсон Чоу
Повеќето луѓе сега познаваат некој што или заработува за живот како хонорарец или користи различни платформи за да заработи дополнителна готовина. Економијата на свирки порасна во текот на изминатите неколку години и има n

Сè што ви е потребно за да започнете нов веб-сајт преку интернет

Водење на вашиот бизнис на Интернет

На секој бизнис му е потребна прецизна Интернет - Потребна ви е Интернет простор за да изградите деловна активност, да продавате производи или да го добиете вашето име таму.

Не мора да бидете технолошки гик, ниту програмер.

Следете го вистинскиот метод. Изберете ги вистинските платформи. Користете ги вистинските алатки за објавување. Вие ќе бидете 100% во ред.

Три начини да креирате веб-страница / 50 Интернет бизнис идеи

 

 

Водач за бизнис и веб-страница на Интернет

 

Колички за електронска трговија за домашен бизнис - што е најдобро?

 • e-commerce
 • Од страна на WHSR гостин
Во денешно време, со достапноста на количките за електронска трговија за домашно работење, лесно можете да изградите професионална веб-страница со сите потребни карактеристики погодни за бизниси од сите полиња. Вебсит

Научете од вашите конкуренти: 10 бесплатни алатки за анализа на веб-страници

 • Веб алатки
 • Од Џери Лоу
Да се ​​помине пред конкуренцијата е исто толку поврзано со вашите конкуренти, колку што е со вас самите. Да се ​​има она што го чувствувате како најдобар производ или презентација, можеби нема да влијае на реалноста на индустријата што ја сакате

Научете си кодирање: 6 места за да научите програмирање сами

 • Интернет Дизајн
 • Од Тимоти Шим
Постојат тони места на Интернет каде што можете лесно да се научите да кодирате. Не е само едноставен HTML дури, туку опциите се движат далеку и широко. Прашањето не е навистина каде, но зошто треба

Како да користите AI и машинско учење за вашиот бизнис

 • Онлајн Бизнис
 • Од Тимоти Шим
Во ерата на дигиталното станува сè поважно за бизнисот да се прилагоди за да остане конкурентен. Денес, дури и најмалиот бизнис може да дигитализира и да пристапи до многу поголем потенцијален клиент

50 бесплатни професионални дизајнирани логоа

 • Интернет Дизајн
 • Од Џери Лоу
Уморни сме од откачени логоа на Интернет, па правиме некои кул и ги даваме бесплатно. Можете слободно да ги користите овие дизајни на лого за вашите бизниси, веб-страници, блогови или каде било…

Најдобри услуги за маркетинг по е-пошта за бизнис во 2020 година

 • Онлајн Бизнис
 • Од Џејсон Чоу
Без разлика дали немате директен пристап до луѓе или не сте во директен контакт со нив во тоа време или ако едноставно не можете да ги достигнете директно во кој било момент, е-пошта е маркетингот што им помага на…

Топ 10 најдобри даватели на сертификати SSL

 • e-commerce
 • Од Џери Лоу
Бидејќи прелистувачот Google Chrome сега ги обележува сите веб-страници со користење на шифрирање HTTP како „небезбедно“, инсталирањето SSL и имплементирањето на HTTPS на вашата веб-страница веќе не е опција. Сајтови без SSL

Најдобри градители на мрежни продавници за почетници и мал бизнис

 • e-commerce
 • Од Џери Лоу
Продажбата на мало преку Интернет низ целиот свет изнесува 2.3 трилиони УСД во 2017 година, а приходите во 2021 година се предвидува да пораснат на 4.88 трилиони УСД (извор). Во 2019 година, е-трговијата опфаќа повеќе од 13% од целата малопродажба r

Како да ја преземете работата за развој на вашата веб-страница

 • Интернет Дизајн
 • Од Џери Лоу
Можеби само што започнувате со веб-присуство и ви треба нова страница. Или можеби сте постоечки сопственик на страници кои сакаат вашата веб-страница да биде подобра. Постојат многу ситуации преку кои сум сигурен

Заштита на вашата безбедност и приватност на Интернет

Во денешното време на информации, податоците се новата валута. Вашите лични податоци станаа едно од највредните средства што се достапни на Интернет денес и како и сè, може да бидат украдени и тргувани или разменети.

Компаниите се обидуваат да соберат повеќе податоци за своите корисници до тој степен што станува претерано наметлив додека земјите се поделени како да управуваат со ситуацијата.

Значи, што можеме како индивидуа да сториме за да ја заштитиме приватноста преку Интернет? Одговорот нè води до ВПН.

Како работи VPN / Топ 10 услуги за VPN што треба да се земат предвид

Научете како да ја заштитите вашата приватност преку Интернет.

 

 

Повеќе Интернет Водич за приватност

 

100+ темни веб-страници што нема да ги најдете на Google

 • безбедност
 • Од Џери Лоу
Темната мрежа не е место за секого, но вреди да се истражат некои делови од неа. За оние кои можеби се малку слаби во срцето, а сепак се залепија со нас во нашиот туристички водич „Темно Веб“, ние имаме список d

24 алармантна статистика за компјутерска безбедност што треба да ја знаете

 • безбедност
 • Од Џери Лоу
Сајбер криминалот е еден од најголемите современи предизвици со кои се соочува човештвото. Цената на влијанието може да се движи широко со горниот крај на скалата, прилично застрашувачка. Некои примери вклучуваат оштетување на податоците и des

10 едноставни трикови за заштита на вашата веб-страница на WordPress од хакери

 • безбедност
 • Од страна на WHSR гостин
Да ја хакирате вашата страница може да биде еден од најлошите кошмари на сите сопственици на веб-страници. Да се ​​биде со отворен код и најпопуларниот систем за управување со содржини (CMS) во индустријата (сочинува 38.1% од…

Сè што треба да знаете за Cloudflare (и некои што не)

 • безбедност
 • Од Тимоти Шим
Cloudflare е најпознат како мрежа за испорака на содржина (CDN). Денес тоа станало минато и нуди широк спектар на услуги што главно ги покриваат мрежно и безбедносно. Нивната наведена мисија: Да помогнеме во bu…
NordLynx

NordLynx ја зголемува брзината на NordVPN значително

 • безбедност
 • Од Тимоти Шим
NordLynx е протокол од NordVPN изграден адаптивно околу WireGuard. Вториот е изложуван од многу првични тестери да бидат следната генерација во протоколот за комуникации. Сепак, бидејќи WireGuard i…

Пазете се: Не сите VPN што работат во Кина се исти

 • безбедност
 • Од Џери Лоу
Поминаа повеќе од четири децении откако Кина ја отвори својата економија. Со текот на тој временски период, нацијата ги шири своите крилја над сè, од истражување на нафта до технологија. Во исто време сепак,…

Луѓето зад WHSR

WHSR објавува статии и развива алатки за корисници кои помагаат во хостинг и градење на веб-страница.

Хостинг пазарот е преполн со илјадници провајдери, секој со различни опции. Нашата цел е да ги исчистиме емисиите за чад и да ги доведеме до сржта на квалитетот и вредноста што ја нудат овие компании.

Дознај повеќе за WHSR

 

 

Џери и Џејсон во WordCamp KL 2017

 

 

Џери и Мајк, извршен директор на Interserver