Веб хостинг тајна Откриени

Откријте информации за инфраструктурата и веб-технологијата на која било веб-страница.

Оваа страница е заштитена со reCAPTCHA и Google Политика на приватност и Услови за Користење се применуваат.

Веб-страници со WHSR


Веб хостинг водич - Дознајте што ви треба во совршен хостинг договор.

Дали сте домаќини со вистинскиот провајдер?

Различни веб-страници имаат различни потреби ..

Одговорете на 7 едноставни прашања и изберете го вистинското решение за веб-хостинг за вашите веб-страници.

Добијте персонализирана препорака за веб-домаќин.


Најдете најдобро хостинг за вашата веб-страница

Не можам да одлучам со кој веб-домаќин ќе одам?

Ние се регистрирате со и тестираат веб хостинг услуги, така што ќе може да се намали на потера и да го избере најдобриот решенија - Видете ја целата листа на нашите критики овде.

Користете ја нашата алатка за споредба за споредување преку широк список на хостинг компании. Можете да ги споредите до компаниите што хостираат 3 одеднаш и ги набројува сите детали што ви се потребни, како што се нашиот рејтинг, цените, основните карактеристики, а исто така и брз добрите и лошите страни.

Погледнете ги нашите 10 најдобри избор на веб-хостинг

Споредете Веб хостинг компании - Најдете хостинг провајдер кој одговара на вашата потреба.


Студија на пазарот: Колку да се плати за веб-домаќин?

хостинг цени врз основа на нашата пазарна студија (2020)

Хостинг цени драстично се сменија во текот на последните 10 до 15 години.

Во почетокот на 2000, пакетот $ 8.95 / mo со основни карактеристики се сметаше за евтин. Тогаш цената падна на $ 7.95 / mo, потоа $ 6.95 / mo, $ 5.95 / mo, и пониска.

Ги проучувавме неодамнешните трендови на пазарот и откривме дека во просек ...

 • Вкупниот план за влез на ниво чини $ 3.40 / mo при регистрација и $ 4.94 / mo за време на обновувањето,
 • План за VPS ниво на влез чини $ 17.20 / mo при регистрација & $ 20 / mo за време на обновувањето, и
 • Највисоките заеднички и VPS хостинг планови не можат да чинат повеќе од $ 25 / mo и $ 170.

Во случај да се прашувате колку треба да платите за веб-хостинг ...

Прочитајте ја нашата студија во веб-страница Хостинг цена

Попусти и зделки за веб-хостинг

Кодекс на забава на GreenGeeks

 • Забава
 • Од Џери Лоу
Код за купон: 10 ГОДИНИ За оние кои за прв пат се регистрираат на GreenGeeks, користете го овој код за забава за да заштедите до 70% на споделен хостинг (кликнете овде за да порачате). Обелоденување: WHSR добива надоместоци за упатување од…

Кодекс на купон за меѓусервер

 • Забава
 • Од Џери Лоу
Код за купони: WHSRPENNY Заинтересиран ли е за Интернет-сервер за хостинг преку Интерсервер? Сега можете да ги испробате за само 0.01 УСД за еден месец со пром-кодот „WHSRPENNY“ (кликнете овде за да порачате). Обелоденување: WHSR…

Кодови за купони GlowHost

 • Забава
 • Од Џери Лоу
Купонски код: WHSR30 За оние што купуваат за прв пат во GlowHost, користете го овој попуст код за да добиете 30% попуст на плановите за веб хостинг на GlowHost (кликнете овде за да порачате). Обелоденување: WHSR добива…

Повеќе за веб-страница Хостинг

Најдобри регистратори за пребарување и купување на име на домен

 • Хостинг водичи
 • Од Џери Лоу
Комплексноста вклучена во изборот на име на домен е двојна. Прво, мора да помислите на соодветно име. Повеќето луѓе започнуваат веб-страници со одредена цел или тема. Ако се надевате на име на домен

Колку е ранлив вашиот давател на веб хостинг?

 • Хостинг водичи
 • Од Џери Лоу
Обидите за хакирање на веб-страниците се далеку почести отколку што може да мислите. Додека многумина од нас не ги гледаат, тивките напади се секогаш во тек насекаде низ мрежата. Добар дел од нападите се насочени

10 извонредни алтернативи на облаците

 • Хостинг водичи
 • Од Џејсон Чоу
Cloudways е давател на платформа-како-услуга (PaaS). Делува како канал помеѓу корисниците и различните даватели на облаци како Дигитален Океан, Линода и Вултер. Нудејќи целосно управувани сметки, тоа е дек…

Дали е домаќин на вистинско облак како дигитален океан поевтино? Длабоко нуркање во цените на облаците

 • Хостинг водичи
 • Од Џери Лоу
Облак компјутери има само навистина повеќе комерцијализирани во текот на изминатите десет години. Технички, сепак, концептот постои веќе подолго. Терминот „Облак“ главно е во полза…

10 поевтини алтернативи на хостинг-страниците на SiteGround

 • Хостинг водичи
 • Од Џејсон Чоу
SiteGround има застрашувачка репутација во веб-хостинг, но неодамнешните зголемувања на цените предизвикаа некои да се погледне кон поевтини алтернативи. Со плановите што сега започнуваат близу до двојно по цена, корисниците може да…

Каде да биде домаќин на вашиот следен проект? Најдобри услуги за хостирање на angoанго

 • Хостинг водичи
 • Од Тимоти Шим
Djанго е малку енигма затоа што ниша како што е, loveубовта кон оваа рамка се чини дека е растргнат меѓу два интересни ривали - САД и Русија. Сепак, има уште многу да се сакаме за dev…

7 алтернативи на GoDaddy за домен и хостинг

 • Хостинг водичи
 • Од Џејсон Чоу
GoDaddy може да биде „големиот тато“ на услугите за хостирање, но најголемиот не е нужно најдобар. Основана во 1997 година како „Jomax Technologies“, овој биохот со седиште во Аризона денес служи над 18 милји…

Најдобри добавувачи на хостирање на облаци во 2020 година

 • Хостинг водичи
 • Од Џери Лоу
Најдобрите провајдери за хостирање „Облак“ денес им нудат на корисниците повеќе отколку само колекција на ресурси. Тие честопати се разликуваат на веќе заситен пазар. Со веб-услугите станува…

Најдобри VPS хостинг провајдери да ги разгледаме (2020)

 • Хостинг водичи
 • Од Џери Лоу
Најдобрите планови за хостирање на VPS често им даваат на корисниците совршен баланс на перформансите - брзи брзини, силно време на работа, сигурна поддршка на клиентите и доволни ресурси. Спакувано уредно со компетиции

Водич за блогирање WHSR

Градење на успешен блог

Како да го креирате вашиот прв блог со помош на WordPress? Како да заработите повеќе пари блогирање? Како активно да се зголеми сообраќајот на блогот? Кои се вистинските алатки за блогирање за употреба?

Дознајте сè - од основи до напредни татики за маркетинг на блогови од проблогери кои „биле таму и го сториле тоа“.

Како да започнете блог во 2020 година

Совети за блогирање WHSR

Како да заработите пари во здружениот маркетинг бизнис

 • Совети за блогирање
 • Од Џери Лоу
Партнерскиот маркетинг може да биде неверојатна деловна активност. Тоа е главен дел од екосистемот на дигитален маркетинг. Само во Соединетите држави, здружениот пазар се очекува да достигне вредност од 8 долари

21 Совети за продуктивност за туристички блогери: Како да направите повеќе додека патувате низ светот

 • Совети за блогирање
 • Од Џери Лоу
Многумина сонуваат да започнат блог и да заработат пристојно пари додека патуваат низ целиот свет. Не може да се одрече: Забавна работа е да се направи. Без разлика дали пешачите низ Торес дел Паин во Патагонија или не

Како да започнете мама-блог користејќи WordPress (и прераснете во просперитетен бизнис)

 • Совети за блогирање
 • Од страна на Gina Badalaty
Ако сакате да започнете блог за мама, дојдовте на вистинското место! Јас сум inaина Бадалати од прифаќањето на Imperfect и сум мајка блогер од 2002 година. Додека мојот блог помина низ многу фази, сега сум…

Сè што ви е потребно за да започнете нов веб-сајт преку интернет

Водење на вашиот бизнис на Интернет

На секој бизнис му е потребна прецизна Интернет - Потребна ви е Интернет простор за да изградите деловна активност, да продавате производи или да го добиете вашето име таму.

Вие не мора да бидете технолог или програмер.

Следете го вистинскиот метод. Изберете ги вистинските платформи. Користете ги вистинските алатки за објавување. Вие ќе бидете 100% во ред.

Три начини да креирате веб-страница / 50 Интернет бизнис идеи

Водач за бизнис и веб-страница на Интернет

Научете од вашите конкуренти: 10 бесплатни алатки за анализа на веб-страници

 • Веб алатки
 • Од Џери Лоу
Да се ​​помине пред конкуренцијата е исто толку поврзано со вашите конкуренти, колку што е со вас самите. Да се ​​има она што го чувствувате како најдобар производ или презентација, можеби нема да влијае на реалноста на индустријата што ја сакате

Научете си кодирање: 6 места за да научите програмирање сами

 • Интернет Дизајн
 • Од Тимоти Шим
Постојат тони места на Интернет каде што можете лесно да се научите да кодирате. Не е само едноставен HTML дури, туку опциите се движат далеку и широко. Прашањето не е навистина каде, но зошто треба

Како да користите AI и машинско учење за вашиот бизнис

 • Онлајн Бизнис
 • Од Тимоти Шим
Во ерата на дигиталното станува сè поважно за бизнисот да се прилагоди за да остане конкурентен. Денес, дури и најмалиот бизнис може да дигитализира и да пристапи до многу поголем потенцијален клиент

50 бесплатни професионални дизајнирани логоа

 • Интернет Дизајн
 • Од Џери Лоу
Уморни сме од откачени логоа на Интернет, па правиме некои кул и ги даваме бесплатно. Можете слободно да ги користите овие дизајни на лого за вашите бизниси, веб-страници, блогови или каде било…

Најдобри услуги за маркетинг по е-пошта за бизнис во 2020 година

 • Онлајн Бизнис
 • Од Џери Лоу
Без разлика дали немате директен пристап до луѓе или не сте во директен контакт со нив во тоа време или ако едноставно не можете да ги достигнете директно во кој било момент, е-пошта е маркетингот што им помага на…

Топ 10 најдобри даватели на сертификати SSL

 • e-commerce
 • Од Џери Лоу
Бидејќи прелистувачот Google Chrome сега ги обележува сите веб-страници со користење на шифрирање HTTP како „небезбедно“, инсталирањето SSL и имплементирањето на HTTPS на вашата веб-страница веќе не е опција. Сајтови без SSL

Најдобри градители на мрежни продавници за почетници и мал бизнис

 • e-commerce
 • Од Џери Лоу
Продажбата на мало преку Интернет низ целиот свет изнесува 2.3 трилиони УСД во 2017 година, а приходите во 2021 година се предвидува да пораснат на 4.88 трилиони УСД (извор). Во 2019 година, е-трговијата опфаќа повеќе од 13% од целата малопродажба r

Како да ја преземете работата за развој на вашата веб-страница

 • Интернет Дизајн
 • Од Џери Лоу
Можеби само што започнувате со веб-присуство и ви треба нова страница. Или можеби сте постоечки сопственик на страници кои сакаат вашата веб-страница да биде подобра. Постојат многу ситуации преку кои сум сигурен

Најдобра услуга за складирање облак и споделување датотеки за мал бизнис

 • Онлајн Бизнис
 • Од Тимоти Шим
Поради овие причини и повеќе, услугите за складирање на облаци никнаа и растат како плевел. Квалитетот и брзината на Интернет линиите ги направија сериозно одржлива опција и за лични

Заштита на вашата безбедност и приватност на Интернет

Во денешното време на информации, податоците се новата валута. Вашите лични податоци станаа едно од највредните средства што се достапни на Интернет денес и како и сè, може да бидат украдени и тргувани или разменети.

Компаниите се обидуваат да соберат повеќе податоци за своите корисници до тој степен што станува претерано наметлив додека земјите се поделени како да управуваат со ситуацијата.

Значи, што можеме како индивидуа да сториме за да ја заштитиме приватноста преку Интернет? Одговорот нè води до ВПН.

Како работи VPN / Топ 10 услуги за VPN што треба да се земат предвид

Научете како да ја заштитите вашата приватност преку Интернет.

Повеќе Интернет Водич за приватност

10 едноставни трикови за заштита на вашата веб-страница на WordPress од хакери

 • безбедност
 • Од страна на WHSR гостин
Да ја хакирате вашата страница може да биде еден од најлошите кошмари на сите сопственици на веб-страници. Да се ​​биде со отворен код и најпопуларниот систем за управување со содржини (CMS) во индустријата (сочинува 38.1% од…

Сè што треба да знаете за Cloudflare (и некои што не)

 • безбедност
 • Од Тимоти Шим
Cloudflare е најпознат како мрежа за испорака на содржина (CDN). Денес тоа станало минато и нуди широк спектар на услуги што главно ги покриваат мрежно и безбедносно. Нивната наведена мисија: Да помогнеме во bu…
NordLynx

NordLynx ја зголемува брзината на NordVPN значително

 • безбедност
 • Од Тимоти Шим
NordLynx е протокол од NordVPN изграден адаптивно околу WireGuard. Вториот е изложуван од многу првични тестери да бидат следната генерација во протоколот за комуникации. Сепак, бидејќи WireGuard i…

Пазете се: Не сите VPN што работат во Кина се исти

 • безбедност
 • Од Џери Лоу
Поминаа повеќе од четири децении откако Кина ја отвори својата економија. Со текот на тој временски период, нацијата ги шири своите крилја над сè, од истражување на нафта до технологија. Во исто време сепак,…

ExpressVPN vs NordVPN: Кој VPN е подобар куп?

 • безбедност
 • Од Тимоти Шим
Во светот на виртуелните приватни мрежи, има многу познати имиња. Ниту еден познат можеби, отколку NordVPN и ExpressVPN. Овие два бехоти со векови го владееле на теренот. За оние кои…

Суштински водич за сајбер безбедност за мал бизнис

 • безбедност
 • Од Тимоти Шим
Иако можеби не сакате да посветите време за да ги разберете комплексностите на сајбер безбедноста, иднината на вашиот бизнис може да зависи од тоа да го направите тоа. Овој водич е наменет за сопственици на мали бизниси кои

Луѓето зад WHSR

WHSR објавува статии и развива алатки за корисници кои помагаат во хостинг и градење на веб-страница.

Хостинг пазарот е преполн со илјадници провајдери, секој со различни опции. Нашата цел е да ги исчистиме емисиите за чад и да ги доведеме до сржта на квалитетот и вредноста што ја нудат овие компании.

Дознај повеќе за WHSR

Џери и Џејсон во WordCamp KL 2017

Џери и Мајк, извршен директор на Interserver