Веб хостинг тајна Откриени

Откријте информации за инфраструктурата и веб-технологијата на која било веб-страница.

Оваа страница е заштитена со reCAPTCHA и Google Политика на приватност и Услови за Користење се применуваат.

Веб-страници со WHSR


Веб хостинг водич - Дознајте што ви треба во совршен хостинг договор.

Дали сте домаќини со вистинскиот провајдер?

Различни веб-страници имаат различни потреби ..

Одговорете на 7 едноставни прашања и изберете го вистинското решение за веб-хостинг за вашите веб-страници.

Добијте персонализирана препорака за веб-домаќин.


Најдете најдобро хостинг за вашата веб-страница

Не можам да одлучам со кој веб-домаќин ќе одам?

Ние се регистрирате со и тестираат веб хостинг услуги, така што ќе може да се намали на потера и да го избере најдобриот решенија - Видете ја целата листа на нашите критики овде.

Користете ја нашата алатка за споредба за споредување преку широк список на хостинг компании. Можете да ги споредите до компаниите што хостираат 3 одеднаш и ги набројува сите детали што ви се потребни, како што се нашиот рејтинг, цените, основните карактеристики, а исто така и брз добрите и лошите страни.

Погледнете ги нашите 10 најдобри избор на веб-хостинг

Споредете Веб хостинг компании - Најдете хостинг провајдер кој одговара на вашата потреба.


Студија на пазарот: Колку да се плати за веб-домаќин?

хостинг цени врз основа на нашата пазарна студија (2020)

Хостинг цени драстично се сменија во текот на последните 10 до 15 години.

Во почетокот на 2000, пакетот $ 8.95 / mo со основни карактеристики се сметаше за евтин. Тогаш цената падна на $ 7.95 / mo, потоа $ 6.95 / mo, $ 5.95 / mo, и пониска.

Ги проучувавме неодамнешните трендови на пазарот и откривме дека во просек ...

 • Вкупниот план за влез на ниво чини $ 3.40 / mo при регистрација и $ 4.94 / mo за време на обновувањето,
 • План за VPS ниво на влез чини $ 17.20 / mo при регистрација & $ 20 / mo за време на обновувањето, и
 • Највисоките заеднички и VPS хостинг планови не можат да чинат повеќе од $ 25 / mo и $ 170.

Во случај да се прашувате колку треба да платите за веб-хостинг ...

Прочитајте ја нашата студија во веб-страница Хостинг цена

Попусти и зделки за веб-хостинг

Кодекс на забава на GreenGeeks

 • Забава
 • Од Џери Лоу
Код за купон: 10 ГОДИНИ За оние кои за прв пат се регистрираат на GreenGeeks, користете го овој код за забава за да заштедите до 70% на споделен хостинг (кликнете овде за да порачате). Обелоденување: WHSR добива надоместоци за упатување од…

Кодекс на купон за меѓусервер

 • Забава
 • Од Џери Лоу
Код за купони: WHSRPENNY Заинтересиран ли е за Интернет-сервер за хостинг преку Интерсервер? Сега можете да ги испробате за само 0.01 УСД за еден месец со пром-кодот „WHSRPENNY“ (кликнете овде за да порачате). Обелоденување: WHSR…

Кодови за купони GlowHost

 • Забава
 • Од Џери Лоу
Купонски код: WHSR30 За оние што купуваат за прв пат во GlowHost, користете го овој попуст код за да добиете 30% попуст на плановите за веб хостинг на GlowHost (кликнете овде за да порачате). Обелоденување: WHSR добива…

Повеќе за веб-страница Хостинг

Колку е ранлив вашиот давател на веб хостинг?

 • Хостинг водичи
 • Од Џери Лоу
Обидите за хакирање на веб-страниците се далеку почести отколку што може да мислите. Додека многумина од нас не ги гледаат, тивките напади се секогаш во тек насекаде низ мрежата. Добар дел од нападите се насочени

10 извонредни алтернативи на облаците

 • Хостинг водичи
 • Од Џејсон Чоу
Cloudways е давател на платформа-како-услуга (PaaS). Делува како канал помеѓу корисниците и различните даватели на облаци како Дигитален Океан, Линода и Вултер. Нудејќи целосно управувани сметки, тоа е дек…

Дали е домаќин на вистинско облак како дигитален океан поевтино? Длабоко нуркање во цените на облаците

 • Хостинг водичи
 • Од Џери Лоу
Облак компјутери има само навистина повеќе комерцијализирани во текот на изминатите десет години. Технички, сепак, концептот постои веќе подолго. Терминот „Облак“ главно е во полза…

10 поевтини алтернативи на хостинг-страниците на SiteGround

 • Хостинг водичи
 • Од Џејсон Чоу
SiteGround има застрашувачка репутација во веб-хостинг, но неодамнешните зголемувања на цените предизвикаа некои да се погледне кон поевтини алтернативи. Со плановите што сега започнуваат близу до двојно по цена, корисниците може да…

Каде да биде домаќин на вашиот следен проект? Најдобри услуги за хостирање на angoанго

 • Хостинг водичи
 • Од Тимоти Шим
Djанго е малку енигма затоа што ниша како што е, loveубовта кон оваа рамка се чини дека е растргнат меѓу два интересни ривали - САД и Русија. Сепак, има уште многу да се сакаме за dev…

7 алтернативи на GoDaddy за домен и хостинг

 • Хостинг водичи
 • Од Џејсон Чоу
GoDaddy може да биде „големиот тато“ на услугите за хостирање, но најголемиот не е нужно најдобар. Основана во 1997 година како „Jomax Technologies“, овој биохот со седиште во Аризона денес служи над 18 милји…

Најдобри добавувачи на хостирање на облаци во 2020 година

 • Хостинг водичи
 • Од Џери Лоу
Најдобрите провајдери за хостирање „Облак“ денес им нудат на корисниците повеќе отколку само колекција на ресурси. Тие честопати се разликуваат на веќе заситен пазар. Со веб-услугите станува…

Најдобри VPS хостинг провајдери да ги разгледаме (2020)

 • Хостинг водичи
 • Од Џери Лоу
Плановите за хостинг VPS се моќни точки на повеќето понудувачи на услуги за веб-хостинг решенија за опсег. Тие се слатка точка на транзиција за многу корисници и, всушност, се таму каде што повеќето завршуваат откако ќе градуираат…

Plesk vs cPanel: Споредете ја најпопуларната контролна табла за веб-хостинг во светот

 • Хостинг водичи
 • Од Џери Лоу
Контролните панели се таков составен дел од искуството на нашата веб-хостинг, но сепак многумина од нас не размислуваат. На пример, дали знаевте дека двете најпопуларни контролни панели за веб-хостинг…

Водич за блогирање WHSR

Градење на успешен блог

Како да го креирате вашиот прв блог со помош на WordPress? Како да заработите повеќе пари блогирање? Како активно да се зголеми сообраќајот на блогот? Кои се вистинските алатки за блогирање за употреба?

Дознајте сè - од основи до напредни татики за маркетинг на блогови од проблогери кои „биле таму и го сториле тоа“.

Како да започнете блог во 2020 година

Совети за блогирање WHSR

Како да го добиете блогот 8,000 Блог: Студија на случај

 • Совети за блогирање
 • Од Рајан Бидулф
Неодамна го добив мојот 8,000th коментар за Блогирање од рајот. Откако ја погодив оваа пресвртница, сакам да споделам студија на случај со детали како да ги добиете коментарите на 8,000 на вашиот блог. Зошто сакате запис ...

Имиња на блог Име: Совети за избор на совршено име за вашиот блог

 • Совети за блогирање
 • Од Azreen Azmi
Која е најголемата пречка со која се соочува секој младиот блогер? Обидувајќи се да изберете име за нивниот блог. Именувањето блог може да биде доста тешко, особено ако сте нови за целата блогирањето и брендирањето. ...

Најдобри практики за блогирање за непрофитни Блогови

 • Совети за блогирање
 • Од Azreen Azmi
Блогот е повеќе од само начин да објавувате статистика и соопштенија за вашата компанија. Всушност, правилно се користи, блогирањето за непрофитна организација може да биде неопходна алатка за понатамошно зајакнување на брендот на вашите ...

Сè што ви е потребно за да започнете нов веб-сајт преку интернет

Вклучување на онлајн вложување

На секој бизнис му е потребна прецизна Интернет - Потребна ви е Интернет простор за да изградите деловна активност, да продавате производи или да го добиете вашето име таму.

Вие не мора да бидете технолог или програмер.

Следете го вистинскиот метод. Изберете ги вистинските платформи. Користете ги вистинските алатки за објавување. Вие ќе бидете 100% во ред.

Три начини да креирате веб-страница / 50 Интернет бизнис идеи

Најнови Водич за веб-бизнис и развој

OutGrow: Зголемете ги стапките на реализација до 40%

 • Веб алатки
 • Од Џери Лоу
Оутгроу е основана од Пратам Митал и Ренди Рејс. Во суштина тоа е пакет алатки за маркетинг кој е специјализиран за дизајнирање парчиња прилагодени и интерактивни содржини за вашето присуство на Интернет. Денес, О

Преглед на SaferVPN

 • Веб алатки
 • Од Тимоти Шим
Добри страни: Што е добро во врска со SaferVPN? 1. Традиционален безбедносен пристап SaferVPN, и покрај релативно ниските долгорочни стапки, го нуди повеќето од она што го прават другите даватели на услуги на VPN. Ова вклучува мејнстрим П…

Изградете и превртете веб-страница за над 100,000 американски долари (примери за реален живот)

 • Онлајн Бизнис
 • Од Џери Лоу
Градење, а потоа прелистување (препродажба) на домен / веб-страница може да биде исклучително профитабилен бизнис. Дали знаевте дека некои веб-страници се препродадени за астрономски високи бројки? Веб-страниците се

Преглед на WannaFlix

 • Веб алатки
 • Од Тимоти Шим
WannaFlix Добри: Што ми се допаѓа за WannaFlix 1. Пониски трошоци за влез Поголемиот дел од компаниите во просторот VPN имаат тенденција да започнат високо цените на едномесечните претплати. Сепак, повеќето го одржуваат на околу t…

Преглед на IPVanish

 • Веб алатки
 • Од Тимоти Шим
Добри страни: Што е добро во врска со IPVanish? 1. IPVanish не ги одржува дневниците Пријавувањето е можеби најважната точка за која повеќето даватели на услуги за VPN ја следат под надзор. Главните цели на услугата како t…

Chaturbate и 10 други веб-страници со вграден Djанго

 • Веб алатки
 • Од Џејсон Чоу
Chaturbate е огромно популарно место, но дали некогаш од вас се прашувате кои технологии го возат? На крајот на краиштата, таа е во состојба да управува со илјадници истовремени живописи до масовна публика во кое било дадено…

Заштита на вашата интернет приватност

Во денешното време на информации, податоците се новата валута. Вашите лични податоци станаа едно од највредните средства што се достапни на Интернет денес и како и сè, може да бидат украдени и тргувани или разменети.

Компаниите се обидуваат да соберат повеќе податоци за своите корисници до тој степен што станува претерано наметлив додека земјите се поделени како да управуваат со ситуацијата.

Значи, што можеме како индивидуа да сториме за да ја заштитиме приватноста преку Интернет? Одговорот нè води до ВПН.

Како работи VPN / Топ 10 услуги за VPN што треба да се земат предвид

Научете како да ја заштитите вашата приватност преку Интернет.

Повеќе Интернет Водич за приватност

Сè што треба да знаете за Cloudflare (и некои што не)

 • безбедност
 • Од Тимоти Шим
Cloudflare е најпознат како мрежа за испорака на содржина (CDN). Денес тоа станало минато и нуди широк спектар на услуги што главно ги покриваат мрежно и безбедносно. Нивната наведена мисија: Да помогнеме во bu…
NordLynx

NordLynx ја зголемува брзината на NordVPN значително

 • безбедност
 • Од Тимоти Шим
NordLynx е протокол од NordVPN изграден адаптивно околу WireGuard. Вториот е изложуван од многу првични тестери да бидат следната генерација во протоколот за комуникации. Сепак, бидејќи WireGuard i…

Пазете се: Не сите VPN што работат во Кина се исти

 • безбедност
 • Од Џери Лоу
Поминаа повеќе од четири децении откако Кина ја отвори својата економија. Со текот на тој временски период, нацијата ги шири своите крилја над сè, од истражување на нафта до технологија. Во исто време сепак,…

ExpressVPN vs NordVPN: Кој VPN е подобар куп?

 • безбедност
 • Од Тимоти Шим
Во светот на виртуелните приватни мрежи, има многу познати имиња. Ниту еден познат можеби, отколку NordVPN и ExpressVPN. Овие два бехоти со векови го владееле на теренот. За оние кои…

Дали се легални VPN? 10 земји што забрануваат употреба на VPN

 • безбедност
 • Од Тимоти Шим
Можеби ова е изненадување за некои, но Виртуелните приватни мрежи (VPN) се всушност забранети во некои земји. Иако списокот на земји што целосно ја забрануваат употребата на VPN е краток, постојат и други…

Објаснет режим на инкогнито: Дали ве прави анонимни?

 • безбедност
 • Од Тимоти Шим
Инкогнито режим е поставка што спречува да се зачува вашата историја на прелистување. Додека многу корисници го поврзуваат режимот на инкогнито исклучиво со приватната одлика на Google Chrome, толку повеќе родови…

Луѓето зад WHSR

WHSR објавува статии и развива алатки за корисници кои помагаат во хостинг и градење на веб-страница.

Хостинг пазарот е преполн со илјадници провајдери, секој со различни опции. Нашата цел е да ги исчистиме емисиите за чад и да ги доведеме до сржта на квалитетот и вредноста што ја нудат овие компании.

Дознај повеќе за WHSR

Џери и Џејсон во WordCamp KL 2017

Џери и Мајк, извршен директор на Interserver