Beste VPN vir Hong Kong (gebaseer op konnektiwiteitstoetse en pryse)

Opgedateer: 06 Sep 2021 / Artikel deur: Timothy Shim
Skynprivaatnetwerk vir Hongkong

Hong Kong bly 'n bekende toeristebestemming en is ook 'n wêreldwye finansiële sentrum. Besoekers moet egter daarop staatmaak Virtuele Privaatnetwerk (Skynprivaatnetwerk) dienste om toegang te verkry tot die webwerwe, dienste of selfs programme waaraan hulle normaalweg gewoond is (sien gevalle van sensuur).

Premium vs goedkoop vs gratis VPN - Wat kan jy verwag?

SkynprivaatnetwerkMoet hêAanbeveel vir ...
Meer as $ 5 per maand
  • Uitstekende netwerkdekking
  • Goeie reeks protokolle
  • Hoë snelhede
  • Sterk privaatheidsvereistes
  • Goeie media-streaming
  • Besigheidsgebruik
Onder $ 5 / maand
  • Ten minste strategiese streeksnetwerkdekking
  • Goeie snelhede
  • Daaglikse gereelde internetgebruik
Gratis Skynprivaatnetwerk
  • Basiese beskerming
  • Bruikbare snelhede
  • Korttermyn gebruik
  • Probeer vir belangstellings

Wat maak 'n goeie Skynprivaatnetwerk vir Hongkong?

  • Geen aanmeldingsbeleid nie
  • Maatskappy gebaseer buite die land 5/9/14-Eyes Alliance
  • Robuuste enkripsie
  • Hoë verbindingsnelheid
  • Uitstekende netwerkdekking
  • Kan streng sensuur omseil
  • Versoenbaar met hooftoestelle en platforms

Meer besonderhede by onderaan hierdie artikel.

Opmerklike VPN-handelsmerke insluitend ExpressVPN en Vypr, is daar waargeneem dat hulle effens onder hul gewone hoë standaarde in China val. Toetse wat met behulp van hierdie dienste waargeneem is, dui op swak konneksie (na en uit China se vasteland) as geheel. 

As voorbeeld hiervan dui ons toetsdata daarop NordVPN verbindings vanaf China bereik ongeveer 66% van die tyd nie bedieners nie. Selfs as u daarin slaag om te koppel, is die aflaai en oplaaisnelheid laag, wat dit (een van my gunsteling VPN's) letterlik nutteloos maak.

ExpressVPN, 'n ander gewilde en baie gerespekteerde keuse, slaag meestal nie in China nie. Hierdie feite is neerdrukkend, maar daar is 'n aantal verrassende VPN's wat in staat was om ordentlike bedrywighede in China te handhaaf.

Hier is 'n lys van die beste VPN's wat vir Hong Kong werk:

1. Surfshark

Surfshark - die beste Skynprivaatnetwerk vir Hong Kong

webwerf: https://surfshark.com/

SurfShark-oorsig

Surfshark is 'n relatief nuwe Skynprivaatnetwerkdiens, maar het die afgelope jare momentum gekry. Dit is nie verbasend nie, want dit is een van die min VPN's wat onbeperkte gelyktydige verbindings op verskillende platforms bied. As u in Hongkong is, hoef u dus nie bekommerd te wees oor die beskerming van u hele gesin nie.

Lees my Surfshark-oorsig vir meer inligting.

Privaat en veilig

Surfshark is gebaseer op die Britse Maagde-eilande, 'n land sonder verpligte wette vir die behoud van data, en spog met 'n streng beleid vir geen logboeke; sy privaatheidsbeleid is onafhanklik geoudit deur Cure53, bewys dat Surfshark geen van u aktiwiteite opneem nie. 

Met meer as 3200 bedieners wêreldwyd, insluitend in Hong Kong self, sal u hoë verbindingsopsies geniet. Dit kan help om digitale privaatheid 24/7 te verseker en bied verwante funksies waaruit u kan kies. 

Plaaslike en internasionale stroming

Versteekte bedieners kan u byvoorbeeld help om u Skynprivaatnetwerk-verkeer heeltemal te verbloem. Niemand sal weet dat u selfs 'n Skynprivaatnetwerk gebruik nie - dus word u geblokkeer. Daarbenewens het u toegang tot plaaslike streaming webwerwe in Hong Kong en buitelandse inhoud sonder enige moeite; ViuTV, TVB, RTHK, Bloomberg, BBC, CNN, TVMost, Netflix, HBO Asia onder andere. 

Tesame met veiligheidsfunksies soos 256-bit-enkripsie ('n kragtige enkripsiestandaard), doodskakelaar, beskerming teen lekkasies, split-tunneling, die camouflage-modus en die CleanWeb-suite, wat advertensies en malware blokkeer, maak Surfshark die gewilde keuse. .

SurfShark-spoedtoetse

plekAflaai (Mbps)Oplaai (Mbps)Ping (ms)
Norm (sonder VPN)305.78119.066
Singapoer (WireGuard)178.55131.56194
Singapoer (No WireGuard)200.4693.3911
Verenigde State (WireGuard)174.71115.65176
Verenigde State (No WireGuard)91.3127.23190
Verenigde Koninkryk (WireGuard)178.55131.56194
Holland (Geen WireGuard)170.592.71258
Suid-Afrika (WireGuard)168.3886.09258
Suid-Afrika (No WireGuard)47.614.28349
Australië (WireGuard)248.36182.1454

Hoe goed werk Surfshark in Hongkong?

Gegewens dui aan dat die verbinding met Surfshark in China geen probleme gehad het nie - gemiddeld 'n yslike 100% -verbinding met 286 ms om 'n gekose Skynprivaatnetwerk-bediener te bereik.

2. TorGuard

TorGuard - Skynprivaatnetwerk vir Hong Kong

webwerf: https://torguard.net/

Oor TorGuard

TorGuard, gevestig in Nevis, Wes-Indiese Eilande, sê dat dit 'n streng beleid vir nie-aanmelding het. Hierdie eis is egter taamlik vaag omdat daar geen openbare oudits beskikbaar is nie. Anders as Surshark, kan TorGuard slegs tot vyf gelyktydige toestelle ondersteun. 

Dit bied AES-256-kodering met SHA-512, tesame met unieke, nie-krakbare protokolle soos Stunnel, OpenVPN, SSTP en SSH tonnels. Ongelukkig, as die enkripsievlakke verhoog, sal die spoed daaronder ly. U moet te alle tye u behoefte aan spoed versus sekuriteit oorweeg.

Die kill switch-funksie is toepassingsspesifiek, sodat u spesifieke prosesse kan beëindig in geval van 'n VPN-verbinding. Dit gee u meer beheer. TorGuard se Stealth Mode help om beperkings op geolokalisering te oorkom. Daarbenewens beweer hulle dat hulle beskerming het teen bekende lekkasies. 

Ongelukkig kan die koppelvlak taamlik verouderd lyk en bied dit ook geen goeie gebruikerservaring nie. Verder kan die gebruik van TorGuard tegniese kennis vereis. Dus, vir diegene onder u wat nie tegnies vaardig is nie, kan die gebruik van TorGuard nogal intimiderend wees.

Lees meer uit ons TorGuard-oorsig.

Hoe goed werk TorGuard in Hongkong?

Nadat u meer as 3000 bedieners in 50+ lande, insluitend Hong Kong, ontplooi het, verseker TorGuard dat u sonder enige beperkings toegang tot plaaslike inhoud en buitelandse inhoud kry. Oor die algemeen groot stabiliteit en potensiaal.

3. FastestVPN

FastestVPN - Skynprivaatnetwerk vir HongKong

webwerf: https://fastestvpn.com/

Oor FastestVPN

FastestVPN, gebaseer op die Kaaimanseilande, het sy grondslag in outonome Britse oorsese gebied. Hulle het belowe om nie data met enige derde party te deel nie, maar die bewyse hiervan is onduidelik. 

FastestVPN bied beperkte bedieners aan - beskikbaar in meer as 40 lande. Hulle het egter 'n teenwoordigheid in Hong Kong. Die diens ondersteun IKEv2, L2TP, PPTP, sowel as OpenVPN (beide TCP en UDP). 

Veiligheid is gebaseer op AES 256-bit-kodering. Toegerus met 'n ingeboude NAT-firewall, wat soortgelyk is aan die muur teen ongevraagde inkomende verkeer, help FastestVPN om die veiligheid van u toestelle te verhoog. 

In teenstelling met Surfshark, kan FastestVPN tot 10 toestelle gelyktydig met een rekening verbind. Sommige het beweer dat FastestVPN nie so instelbaar is nie en dat dit vinnig is. 

Hier is die voor- en nadele van FastestVPN.

Hoe goed werk die vinnigste VPN in Hong Kong?

FastestVPN kan oor die algemeen goed wees as u in 'n baie stedelike gebied woon of met 'n baie beperkte begroting. As u meer gespesialiseerde behoeftes het en op soek is na iets meer as 'n premieverskaffer in Hongkong, is dit beter dat u beter opsies soos Surfshark oorweeg.

 

Waarom benodig u 'n Skynprivaatnetwerk vir Hongkong?

Terwyl die Chinese regering blokkeer baie digitaal toegang tot die buitewêreld, het Hong Kong haar geloof in 'n gratis leefstyl gehandhaaf. Dit was deel van die veelgeroemde beleid oor 'een land, twee stelsels' wat Beijing ingestel het toe Hong Kong in 1997 na die moederland teruggekeer het.

Maar stadig maar seker kon China nie weerstaan ​​nie sy greep stywer oor Asië se wêreldstad. Toenemend bevooroordeelde politiek wat deur ingevoegde CCP-lojaliste gedryf word, het gelei tot massaproteste in hierdie klein streek.

Die resultaat was verhoogde polisiëring, massa-ondersoek na digitale media en uitsluitings van CCP-onvriendelike inhoud. Dit het natuurlik 'n toename in belangstelling in VPN's veroorsaak.

As u 'n besoeker is, is u dalk nie gewoond daaraan dat al u digitale aktiwiteite gemonitor word nie, beperk word vanaf baie webwerwe en die algehele gevaar is om deur die polisie ingesleep te word vir 'n opmerking wat u aanlyn plaas. Dit is waar 'n Skynprivaatnetwerk handig te pas kom.

Lees meer: 10 lande wat die gebruik van Skynprivaatnetwerk verbied

Hoe om 'n VPN vir Hong Kong te kies

Hoewel die streng internet-sensuurregime van China nie van toepassing is op Hongkong nie, en internettoegang byna alomteenwoordig is, het baie hulle tot VPN's gewend om hul aanlynveiligheid en privaatheid te beskerm.

As u dus 'n Skynprivaatnetwerk in Hongkong soek, is daar sekere kriteria waaraan u moet let:

Aanmeldingsbeleid

'N Nul-logs-beleid, oftewel no-logging policy, verseker gebruikers dat 'n Skynprivaatnetwerk-verskaffer nie inligting sal versamel, stoor, opspoor of deel soos u IP's, die webwerwe wat u besoek, die hoeveelheid tyd wat u op 'n webwerf spandeer het, downloads of sulke soortgelyke gegewens.

Onthou dat u VPN vertroud is met alles wat u doen. Hulle besit immers die bedieners en regeringsinstansies kan eise vir die inligting stel. As u egter kies vir 'n VPN-verskaffer met 'n streng zero-logs-beleid, is sulke versoeke nutteloos, want daar is niks om oor te gee nie.

Verder, as u VPN-verskaffer gebaseer is op a 5/9/14-Alliansie land, is hulle wettiglik verplig om u gegewens aan staatsamptenare te verskaf, indien nodig.

Dit is dus die beste om VPN-verskaffers uit hierdie lande te vermy.

Enkripsie en ander sekuriteitsfunksies

Robuuste kodering is nodig om u privaatheid te beskerm en te voorkom dat u data onderskep word. Advanced Encryption Standard (AES) is die algemeenste enkripsie wat gebruik word deur VPN's, terwyl sommige militêre kodering gebruik, dit is AES-256. Dus, selfs al onderskep 'n hacker u internetverkeer, die kans dat hulle dit kan ontsyfer, is byna nul.

U Skynprivaatnetwerk sal ook DNS-lekbeskerming en 'n doodskakelaarfunksie moet hê. Dit sal verseker dat u data en privaatheid ongeskonde bly, in geval van 'n lekkasie of 'n skielike verbinding. Onthou, 'n Skynprivaatnetwerk is net so goed soos die vermoë om u en u data veilig te hou.

Spoed

'N Skynprivaatnetwerk lei u verkeer deur sy bedieners. Sodoende kan u internetverbindingspoed ondergaan. Om dit teë te werk, gebruik baie VPN-verskaffers groot netwerke van bedieners regoor die wêreld. Dit is so dat die kans groot is dat u in staat is om met 'n bediener nader aan u plek te koppel en sodoende die afstand te verminder, wat vir u vinniger spoed vertaal.

Alhoewel spoed belangrik is, lyk dit asof dit van minder waarde is as die werklike verbindings vir diegene in China of Hong Kong. Tog is 'n te stadige spoed steeds betekenisloos - maak dus seker dat dit op die minste in u gebruiksbehoeftes pas.

Bedieners (geografiese blokkering)

Om 'n wye aantal bedieners wêreldwyd te omseil, is baie belangrik. Die meeste stroomwebwerwe sal ook anti-VPN-sagteware gebruik om enige IP-adres wat aan VPN-bedieners gekoppel is, op 'n swartlys te plaas. 

As u dus kies vir een met minder bedieners of plekke, kan dit vinnig deur sommige diensverskaffers op die swartlys geplaas word. Skynprivaatnetwerke met 'n groter wêreldwye netwerk kan swartlys vermy deur voortdurend nuwe bedieners by te voeg, wat tyd gee om IP-verbod te verwyder. 

Sensuurvermoë

Alhoewel sensuur nou nie so woeker in Hong Kong nie, kan dit in die nabye toekoms verander. Baie gebruik 'n Skynprivaatnetwerk om sensuur te omseil. Dit is egter makliker gesê as gedaan, aangesien die regering se firewalls al hoe meer berug word. 

Slegs die sterkste VPN's kan hierdie sensuurvlak omseil. Moenie die vlak van sensuur wat China afdwing met dié van die meeste ander lande. Hulle is ernstig oor wat hulle doen en handhaaf dit hondsdol.

verenigbaarheid

Dit het geen nut om te hê nie die beste Skynprivaatnetwerk in die wêreld as u dit nie op u toestel kan gebruik nie. Gelukkig ondersteun die meeste VPN's belangrike toestelle en platforms. As u een is wat u wil gebruik Skynprivaatnetwerk op verskeie toestelle kies terselfdertyd een wat verskeie gelyktydige verbindings op verskeie platforms toelaat, soos Surfshark

Ondersteuning

Alhoewel baie mense die gebruik van 'n Skynprivaatnetwerk redelik maklik vind, is dit altyd goed om na 'n Skynprivaatnetwerk-diens te gaan wat ordentlike kliëntediens bied. U wil vinnige reaksietye van kundige verteenwoordigers hê. Ondersteuning van 24/7 is noodsaaklik as u VPN wat u gekies het nie in dieselfde land as u gevestig is nie.

Gevolgtrekking

Hongkong se grondwet bied burgerregte en demokratiese vryheid. As gevolg van toenemende inmenging deur China, word haar demokratiese kernwaardes egter verweer, wat lei tot 'n afname in vryheid en verhoogde selfsensuur. 

Hongkies glo dat Chinese owerhede hul webaktiwiteit, e-posse en aanlyn-kommunikasie monitor. As gevolg hiervan word selfs besoekers aan Hong Kong sterk aangemoedig om hul digitale regte en privaatheid te beskerm deur 'n Skynprivaatnetwerk te gebruik.

Dit is veral belangrik as u die vele openbare en / of onveilige Wifi-netwerke in Hongkong gebruik. Die drie Skynprivaatnetwerke werk bo alles goed in Hong Kong Surfshark neem die trofee as die beste keuse.

Lees meer:

Oor Timothy Shim

Timoteus Shim is 'n skrywer, redakteur en tegniek. Hy het sy loopbaan op die gebied van Inligtingstegnologie begin, en het sedertdien gewerk met internasionale, plaaslike en plaaslike media titels soos Computer World, PC.com, Business Today en The Asian Banker. Sy kundigheid lê op die gebied van tegnologie vanuit sowel verbruikers- as ondernemingsperspektiewe.