Hoe ons span konsekwent 3-langvormartikels elke week skryf

Opgedateer: 04 Augustus 2020 / Artikel deur: WHSR Guest

Ons is 'n span. Ons beplan, skryf en wysig as 'n span. En ons pak 'n hele klomp inhoud uit.

Maar dit was nie altyd so maklik nie.

As jy die meeste individue probeer uitoefen en hulle as 'n groep funksioneer, kan dit moeilik wees.

Ons gee prosesse vir elke herhalende taak wat ons doen. Ons optimaliseer dan daardie prosesse as ons vorentoe beweeg en probleme of areas vir verbetering ontdek.

Dit is die proses van iteratiewe werkvloeiverbeterings wat ons fundamenteel toelaat om 3 lang vorm artikels elke week te skryf.

Prosesstraat begin alles

Al die take wat ons as span onderneem, word vooraf beplan.

Hulle word beplan op grond van wat ons in die verlede gedoen het, wat in die verlede verkeerd gegaan het, en watter veranderinge ons gemaak het wat ons produktiwiteit en kwaliteit bygevoeg het.

Al hierdie kulmineer in 'n reeks kontrolelyste binne Prosesstraat wat ons elke keer volg wanneer ons nuwe werk onderneem. Ons het kontrolelyste vir navorsing, vir skryf, vir redigering, vir publikasie, vir bemarking, ens. U kry die prentjie. En ons het nie net een vir elkeen nie.

Prosesstraat hou ons bewus van ons volgende taak binne enige stadium van enige projek. Dit laat ons toe om die werk van ons kollegas op te spoor en die vordering wat hulle maak, te sien.

Saamgestelde wolkgebaseerde werkstroomprogrammatuur soos Prosesstraat sal jou span op die regte spoor hou, elke taak nader met 'n duidelike stel beste praktyke.

Soos ons gaan, skakel ek in 'n reeks van ons interne prosesse wat u vir u span kan gebruik om produktiwiteit en kwaliteit hoog te hou.

Individuele produktiwiteit is ook belangrik

Om u uitset hoog te hou jy moet op die belangrikste tye kan fokus.

Ja, dagdroom is een van die lewe se klein plesier. Nee, dit sal jou nie help om hierdie artikel betyds te skryf nie.

Daar is 'n verskeidenheid van verskillende gereedskap wat jy kan gebruik Om u produktiwiteit hoog te hou en u aandag skerp. Op die oomblik gebruik ek 'n app op my selfoon Fokusbewaarder. Dit werk deur die pomodoro tegniek van 25 minute en 5 minute af. Ek het gebruik Pomello wat op dieselfde beginsels werk, maar hakies aan jou Trello raad, integreer homself binne jou workflow.

Dit kan 'n bietjie moeilik wees om gewoond te raak aan hierdie metode, veral wanneer jy skryf. Soms is jy in die sone. As jy in die sone is, wil jy nooit die sone verlaat nie. Jy voel onstuitbaar. Koeëlvaste. Jou hande is orkane wat die sleutelbord voor jou verwoes.

Dan gaan die timer af. 5 minuut breek.

Die produktiwiteitstegnieke wat vir my reg is, is dalk nie reg vir jou nie, en omgekeerd.

Een van ons span neem 'n ander benadering tot sy produktiwiteit. Hy sweer by [e-pos beskerm] wat werk deur musiek te optimaliseer tot produktiwiteit in die agtergrond terwyl jy werk. Deur jou afleiding te verminder, kan jy meer gedoen word. Eenvoudig.

Vertaal dit in span sukses

Ons het almal voordeel uit individuele instrumente wat ons help om te fokus, onsself te organiseer of afleiding te gee.

Om hierdie voordeel in span sukses te vertaal, moet u seker maak dat u sterk kommunikasie oor die hele groep het. U gebruik tans waarskynlik 'n reeks verskillende gereedskap om almal in kontak te hou. Ek het oor die jare baie vragte gebruik.

By Process Street gebruik ons ​​twee sleutel kommunikasie gereedskap. Jy het waarskynlik van hulle gehoor. Slack en Trello. Slack is jou tradisionele comms tool as jy boodskappe stuur aan individue of spanne. Dis waaroor almal dink wanneer hulle praat oor kommunikasie.

Maar Trello stel ons in staat om ons werk en vordering te registreer en elke stap onderweg te dokumenteer. Oorkant gedeelde Trello-planke kan ons stilweg met mekaar kommunikeer deur updates te sien. Die sleutel hier is dat ek nie 'n kollega moet steur om uit te vind waaroor hulle gaan nie.

Om spankommunikasie sterk te hou, beteken dat jy altyd hulp kan kry as jy dit nodig het. U kan ook idees en resensies van u werk kry. Verder, deur die hele maatskappy in Slack oor verskillende kanale te hê, beteken dit dat ons altyd op hoogte is van hoe ander spanne doen. Dit help om 'n oop en vriendelike korporatiewe kultuur te bou, en jy kan al die goeie terugvoer van die ander bemarkings- en ondersteuningspanne hoor.

Beplanning van jou sleutelwoorde is die sleutel

By navraag beplanning is "beplanning" jou sleutelwoord.

Enigeen kan kom met 'n paar sleutelwoorde, die truuk is om die regte sleutelwoorde te vind. Om jou werk korrek te rig, maak jou skryf meer suksesvol en effektief.

Om ons navraagproses kragtig en doeltreffend te maak, gebruik ons Ahrefs. Hierdie instrument gee jou 'n baie kragtige manier om jou sterkste sleutelwoorde te identifiseer om te weet waarop jy moet fokus. Dit sal jou die volume en die moeilikheid vir elke navraag wys, tesame met die verskaffing van 'n reeks voorgestelde sleutelwoorde gebaseer op jou aanvanklike soektog.

Ons gooi dan hierdie resultate in Airtable en filter hulle om ons gekose sleutelwoorde te openbaar en die databasis toeganklik deur die hele span beskikbaar te stel. Airtable bied wolk gebaseerde databasisse in sigbladformate wat saam gebruik kan word.

As u 'n meer in-diepte kyk na ons navraag navorsing proses dan moet jy hierdie kontrolelys uitprobeer volgende keer as jy jou navorsing doen!

Nou moet jy dit skryf

Skryfwerk is die maklike deel. Jy is waarskynlik goed by hierdie bietjie as jy alreeds 'n skrywer of aspirant is.

Die doel is om seker te maak dat u kan skryf op 'n manier wat werk vinnig verrig, en as dit moontlik is, ander toekomstige werk uitskakel.

Ek maak dit meer ingewikkeld as wat dit is.

Hier is 'n vereenvoudigde voorbeeld:

  1. Skryf jou skryfwerk in die afmerk met 'n samewerkende skryfgereedskap soos Beegit. Hierdie app help jou om in 'n eenvoudige omgewing te skryf en kan maklik inhoud met jou span deel. As jy nie gebruik word om af te merk nie, kan jy 'n reeks tutoriale aanlyn om jouself tot spoed te bring.
  2. Wysig jou skryfwerk in die Hemingway Editor deur te kopieer en in te plak. Die redakteur gaan deur u werk en pas 'n reeks voorstelle aan die hand van hoe lank en kompleks u sinne is, hoeveel u passiewe stem gebruik en hoe dikwels gebruik u bywoorde. Dit sal u help om 'n Hemingway-achtige skryfstyl te volg makliker vir jou leser om te volg en te verstaan.
  3. Kopieer dan jou geredigeerde opmerkings teks reguit in jou WordPress, en bam!

U het feitlik 'n voltooide pos - behalwe as u u eie foto's wil oplaai, as u dit nodig het. Die redakteur het u redigeringstyd verkort en die afrekeningsinstrument Beegit het verseker dat u dadelik bereid was om te publiseer, wat minder tyd gehad het om alles te formuleer.

Om jou skryfproses regtig af te poets, hier is ons Probleem-straatlys-pre-publiseer-kontrolelys Om u te lei deur al die stappe om u inhoudleser gereed te maak.

Gee die kontrolelys 'n poging en verbeter jou uitset!

Oor die skrywer: Benjamin Brandall

Benjamin Brandall is op die bemarkingspan by Prosesstraat en skrywer by Writerzone.net, waar hy skryf oor opstart, SaaS, en workflows. In sy vrye tyd loop hy obskure vermaaklikheidsblog Geheime grot. Volg Benjamin op Twitter @benjbrandall

Oor WHSR Guest

Hierdie artikel is geskryf deur 'n gas bydraer. Die skrywer se standpunte hieronder is heeltemal sy of haar eie en mag nie die siening van WHSR weerspieël nie.