Beste VPN vir verskeie toestelle

Opgedateer: 02 November 2021 / Artikel deur: Jerry Low

Gegewe die aantal toestelle wat elke huishouding waarskynlik vandag sal hê, het dienste verskeie lisensies per intekening begin ondersteun. Baie is egter nog steeds lus om te veel toestelle te dek as gebruikers die voorreg misbruik. 

Hierdie beperking kan baie irriterend wees, veral vir dienste wat ons op verskeie toestelle benodig - soos Virtuele Privaatnetwerke (Skynprivaatnetwerk). As u 'n Skynprivaatnetwerk wil hê wat hierdie perke van die toestel uit die water blaas, dan Surfshark is jou beste weddenskap.

Statistieke toon dat die meeste lande 'n gemiddelde apparaat per huishouding van tussen sewe en tien het (sien werklike getalle hier). Gegewe die syfer, kan die meeste VPN's nie alles tegelyk dek nie, wat beslis 'n ergernis is.

Kom ons verwyder die ergernis, of hoe?

Surfshark: Die beste Skynprivaatnetwerk vir verskeie toestelle

Alhoewel Surfshark relatief nuut is op die VPN-mark, maak dit golwe met sy uitstekende VPN-dekking oral. In werklikheid is Surfshark nie net die VPN waarheen u moet gaan as u slegs 'n enkele verbinding benodig nie, dit is die VPN na wie u moet het veral vir verskeie toestelverbindings. 

Hier is 'n paar dinge wat Surfshark so baie maak:

1. Onbeperkte verbindings (natuurlik!)

VPN-dienste *Aantal toestelleAantal bedienersVind meer uit
SurfsharkUnlimited3,200 +Lees review
ExpressVPN53,000 +Lees review
NordVPN65,500 +Lees review
TorGuard123,000 +Lees review
IPVanishUnlimited1,100 +Lees review
CyberGhost76,800 +Lees review
FastestVPN10350 +Lees review

Surfshark is een van die min betroubare VPN's (indien nie die enigste nie) wat onbeperkte gelyktydige verbindings moontlik maak. Dit beteken dat u onder een rekening soveel versoenbare toestelle as wat u wil, kan koppel. 

Dit maak dit nie net baie makliker vir u nie, maar dit help ook baie met besparings. U kan dus rustig wees en soveel toestelle aansluit as wat u wil, sonder om 'n gat in u sak te grawe.

2. Dit hou data veilig en privaat

Surfshark skitter veral in sy belofte om jou veilig en privaat te hou. Verskeie funksies kombineer om u blaaierervaring te beskerm en te verseker dat kubermisdadigers en ondernemings u nie in die hande kry nie.

Streng geen-logboekbeleid

Surfshark, gebaseer op die privaatheidsvriendelike Britse Maagde-eilande, waarborg 'n streng beleid vir geen logboeke nie. Dit word verder bevestig deur 'n onafhanklike sekuriteitsoudit wat bevestig dat daar geen veiligheidskwessies gevind is nie. Surshark het wel 'n onberispelike geskiedenis van die hantering van kliëntedata, wat indrukwekkend is. Kortom, u aanlynaktiwiteit is heeltemal anoniem. 

256-bis ultra-sterk kodering

In aanvulling op 'n veilige handdruk met Skynprivaatnetwerk-bedieners, gebruik Surfshark kodering vir die beste data wat deur die Skynprivaatnetwerk-tonnel versend word. Dit gebruik 256-bit-kodering, wat so goed is as wat dit word. 

Dit is saam met 'n SHA-512-verifikasie-hash en 2048-bit DHE-RSA-sleuteluitruiling. As gevolg hiervan kry u 'n veilige, streng geïnkripteerde tonnel waarmee u u verkeer vir nuuskierige oë kan verberg. 

Groot protokol seleksie reeks

Surfshark gebruik verskeie sleutelprotokolle, naamlik die beproefde OpenVPN sowel as IKEv2. Eersgenoemde is die de facto standaard as dit kom by hoë snelhede en sekuriteit, terwyl laasgenoemde meer geskik is vir mobiele netwerke.

'N Nuwe toevoeging tot die protokolopsies is WireGuard; 'n liggewig, oopbronprotokol wat al hoe gewilder word, omdat dit groter snelhede, uitstekende sekuriteit en versoenbaarheid met alle belangrike bedryfstelsels (OS) bied.

Bykomende beveiligingsfunksies

Die insluiting van 'n kill switch-funksie wat die internetverbinding outomaties beëindig as u verbindingsprobleme ondervind, verseker dat u veilig is en te alle tye veilig sal bly. Dit bied u ook beskerming teen lekkasies; IP-, DNS- en WebRTC-lekkasies is getoets en negatief gevind. 

3. Beskikbaar op 'n verskeidenheid platforms

Surfshark loop op verskillende platforms.

Surfshark ondersteun tonne platforms soos Windows, Linux, MacOS, iOS, Android, Fire TV, Apple TV, Samsung TV, Fire TV, Roku, Android TV, LG TV, Chromecast, Nvidia Shield, Xbox, PlayStation en ander. 

Dit is ook beskikbaar as 'n blaaier-inprop vir Chrome en Firefox. Soos u kan sien, werk Surfshark met bykans enige bestaande toestel wat die verbinding met u verskillende toestelle maklik en sonder probleme maak. 

Daarbenewens kan u Surfshark op routers installeer. Onthou egter dat VPN-dienste wat deur die router geïnstalleer is, aansienlik stadiger kan wees. Dit is te wyte aan die feit dat routers meer werk moet neem om die enkripsie uit te voer, en ook dat die meeste routers in hierdie gebied swak is.

4. Multi-Hop-verbindingsfunksionaliteit

Klik op die MultiHop en kies die paar VPN-bedieners om u verkeer te lei.

Dit is 'n dubbele VPN -funksie waar u kan kies om agtereenvolgens deur twee VPN -bedieners te gaan in plaas van die gewone bediener. Die gebruik van die multi-hop-funksie verhoog die anonimiteitsfaktor vir groter gemoedsrus.

5. Groot verbindingspoed en betroubaarheid

plekAflaai (Mbps)Oplaai (Mbps)Ping (ms)
Norm (sonder VPN)305.78119.066
Singapoer (WireGuard)178.55131.56194
Singapoer (No WireGuard)200.4693.3911
Verenigde State (WireGuard)174.71115.65176
Verenigde State (No WireGuard)91.3127.23190
Verenigde Koninkryk (WireGuard)178.55131.56194
Holland (Geen WireGuard)170.592.71258
Suid-Afrika (WireGuard)168.3886.09258
Suid-Afrika (No WireGuard)47.614.28349
Australië (WireGuard)248.36182.1454

Spoedtoetse is op Surfshark gedoen en die algehele snelheidsprestasie was goed en was gelykstaande aan die meeste van die beste diensverskaffers in die VPN -onderneming. Byna alle liggings wat met Surfshark getoets is, het getoon dat hoewel dit nie die vinnigste snelhede in die stad geregistreer het nie, dit wel baie konstante snelhede bied wat meer as bevredigend was.

Dit is in werklikheid 'n sterker teken van die betroubaarheid van Surfshark in vergelyking met een wat slegs 'n paar plekke met ongelooflike snelhede het, maar die res is onbruikbaar. 

6. Goeie wêreldwye bediener teenwoordigheid

Surfshark het meer as 3200 bedieners in 65 lande
Lys van Surfshark VPN-bedienerlokasies

Surfshark het meer as 3200 bedieners in 65 lande in Europa, die Amerikas, die Midde -Ooste, Afrika en die Asië -Stille Oseaan. Dit is indrukwekkend vir 'n nuweling. Hulle bedieners is almal P2P-vriendelik. Hierdie uitstekende dekkingsgebied beteken eenvoudig dat u geen probleme het om toegang te verkry tot alles wat u wil in die wêreld nie.

7. Geen probleme met toegang tot geo-geblokkeerde inhoud nie

Die meeste mense gebruik 'n Skynprivaatnetwerk om toegang tot geo-geblokkeerde inhoud te verkry, en dit is veral handig as dit kom by media-streaming; Netflix, BBC iPlayer, Amazon Prime Video, ens. Aanhangers van Netflix sal baie hiermee verband hou.  

Die meeste VPN's, behalwe 'n handjievol, is geneig om teleurgesteld te wees met óf slegte verbindings, óf om u te bedien met 'n baie gevreesde 'NABYGETEKENE' -boodskap. Surfshark doen niks daarvan nie en verseker dat u die gladste Netflix -ervaring vir baie lande kry. Dit blokkeer ook baie ander inhoud.

8. Bykomende groot funksies

Terwyl die meeste VPN-verskaffers Bied u baie ekstra ingeboude funksies, Surfshark blink uit deurdat dit u ekstra funksies bied wat die primêre doel aanvul:

Witlys-funksie

Met die funksie kan u besluit watter verkeer die VPN-diens omseil en watter nie. Dit is veral handig as u sommige toepassings of webwerwe het wat probleme met VPN's ondervind. Met die Whitelister-funksie kan u instel tot by die URL of app wat die VPN-diens heeltemal sal omseil. 

Kamoefleermodus

Dit is veral handig vir webwerwe wat VPN-verkeer om een ​​of ander rede geblokkeer het. Hierdie bedekkingsmodus word ook deur die bediener verduister, en dit veroorsaak dat u verbinding meer soos gewone internetverkeer in plaas van VPN-verkeer lyk, en sodoende u kan binnedring.

Geen grensmodus nie

As u toevallig in 'n beperkende gebied soos China is, sal u agterkom dat die gebruik van 'n gewone VPN moontlik nie voldoende is om al die uiters hoë toesighoudende maatreëls te tref nie. Al wat u hoef te doen is om die modus No Borders van Surfshark aan te skakel, en alles is goed. 

SkoonWeb

Daarbenewens bied Surfshark u die CleanWeb-opsie om advertensies en spoorsnyers te help blokkeer. 

9. pryse

Pryse vir Surfshark
Surfshark 24-maande-plan teen $ 2.49 per maand.

Surfshark se pryse slaan die bal ernstig uit die park uit. As u kies vir die 24-maandplan, hoef u slegs $ 2.49 per maand te betaal! Hierdie prys vir al die lekkernye soos hierbo gelys, is absoluut iets om oor te geniet. Vir 'n Skynprivaatnetwerk-diens wat sulke bestendige prestasies en soveel vaste funksies bied, is dit absoluut 'n steelkant!

Gevolgtrekking

Soos u kan sien, is daar baie redes om van Surfshark te hou. As ons die onbeperkte toestelverbindings insluit, is dit regtig 'n ooreenkoms wat moeilik is om te klop. Die konstante snelhede op al sy bedieners en 'n groot verskeidenheid funksies in ag neem, en ons het 'n ware wenner.

Lees meer:

Oor Jerry Low

Stigter van WebHostingSecretRevealed.net (WHSR) - 'n hosting-oorsig wat deur 100,000 se gebruikers vertrou en gebruik word. Meer as 15 jaar ervaring in web hosting, affiliate marketing en SEO. Bydraer tot ProBlogger.net, Business.com, Social MediaToday.com, en meer.